KONST / Litografier / Färglitografi 14927001
nr 1492 7001
Lenny Clarhäll
(f. 1938), Sverige
Solnedgång över liten by vid sjö. Signerad, färglitografi, numrerad 65/260. Bildmått: 65x48 cm, yttermått inklusive ram: 84x64 cm
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 26 september 2022
kl 18:26:41
100 kr
150 kr
200 kr
Lenny Clarhäll
Läs mer om Lenny Clarhäll